dla-seniora1.jpg

Dokąd jechać?

Dokąd jechać na wczasy na jesieni życia? Właściwie nie ma przeciwskazań wobec żadnego miejsca na świecie (zakładając, że nie mówimy tu o jakichś ekstremalnych wakacjach - tu liczą się własne predyspozycje), zwłaszcza te które są popularnymi kurortami. Dziś żadne centrum turystyczne nie może sobie pozwolić na pominięcie tak dużej grupy potencjalnych klientów i reagując na ich coraz większe potrzeby tworzą idealnie dopasowane do potrzeb seniorów oferty.

Jeżeli jednak chcemy mieć 100 % pewności, ze wyjazd będzie udany i bezpieczny - warto zastanowić się nad bliższym krajem (równie pięknym i ciepłym) niż ryzykować wyjazd w bardzo odległe strony) Ostatnio bardzo wzrosła wśród seniorów popularność Hiszpanii - wjazdy do tego kraju w opcji 55 PLUS zagościły na stałe do rodzimych biur podróży. Szczególnie polecane miejsca to: - Costa Brava - Costa Del Sol - Minorka

Jednak poza Hiszpanią kilka innych europejskich krajów ma bardzo ciekawą ofertę. Warto tu polecić zarówno portugalskie jak i bułgarskie kurorty, które ze względu na atrakcyjne ceny i ciepłe morza również cieszą się popularnością. Dodatkowym atutem, który może przesądzić o wyborze jednego z europejskich potentatów turystycznych, jest członkostwo w Unii Europejskiej. Dzięki temu seniorzy w razie potrzeby mają gwarantowany dostęp do opieki medycznej, często nie potrzebują też paszportów ze względu na członkostwo państwa docelowego w strefie Schengen.

Warto też rozpatrzyć możliwość dużo dalszych wyjazdów: - Meksyk - dziś turystycznie wyjątkowo rozwinięty i przyjazny seniorom - Egipt - tutejsza infrastruktura i doświadczenie hotelarzy sprawia, że osoby starsze komfortowo tu wypoczywają - Indochiny - egzotyczna wycieczka, która może być wspaniałą przygodą Dzięki temu, że biura podróży walczą również o grupy turystów 55+ na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych i atrakcyjnych ofert wyjazdów. Nic tylko spędzić "jesień życia" podróżując po ciepłych krajach

Najlepszym okresem dla seniorów na odwiedzenie Grecji jest wiosna oraz jesień. Wówczas temperatura nie jest aż tak wysoka, nawet osoby wrażliwe na upały będą czuły się tam dobrze. Poza tym w tym terminie w popularnych ośrodkach turystycznych jest znacznie mniej ludzi, a ceny wycieczek dostępne są w przystępnej cenie. Korzystając ze specjalnych turnusów dla seniorów, uczestnicy mają zagwarantowaną opiekę polskojęzycznego rezydenta na miejscu.

Rodos - malownicza wyspa również jest często odwiedzana przez polskich seniorów. Tutaj na niewielkim terenie znajdują się liczne zabytki architektoniczne, których zwiedzanie każdemu seniorowi urozmaici pobyt. W położonej na północy wyspy miejscowości Kamejros, można podziwiać wykopaliska starożytnych ruin, pochodzące z IX w. p.n.e. Natomiast w stolicy wyspy, mieście Rodos, warto wybrać się na spacer po zabytkowej, średniowiecznej starówce, która znajduje się na liście UNESCO. Ogromne wrażenie robi także Pałac Wielkich Mistrzów, średniowieczna twierdza zakonu Joannitów, w której wnętrzu obecnie znajduje się muzeum.

Kokkino Nero - niewielka miejscowość na wybrzeżu Tesalskim jest bardzo popularna wśród starszych Greków, można tam spotkać również wielu seniorów z Polski. Panujący tutaj specyficzny mikroklimat sprawia, że temperatura nie jest uciążliwa, również w szczycie sezonu. Miasteczko jest bardzo spokojne, znajduje się z dala od zatłoczonych kurortów. Jego największym walorem jest piękno otaczającej przyrody oraz doskonałe warunki na plażowanie. Kokkino Nero znajduje się niedaleko Saloników, w których można podziwiać wspaniałe atrakcje architektoniczne z różnych epok.