dla-seniora1.jpg

Sanatoria i uzdrowiska

Okres wakacji czy urlopów to niejednokrotnie najlepszy czas na to, by zadbać o swoje zdrowie, zrelaksować się i poddać zabiegom, które sprawią, że zmęczone ciało na nowo będzie tryskać radością. W Polce znajduje się wiele sanatoriów i uzdrowisk (pełna lista na www.sanatoria.com.pl), które umożliwiają regenerację i odzyskanie zdrowia, bowiem w naszym kraju jest naprawdę dużo miejsc posiadających właściwości prozdrowotne.

Jednym z lepszych uzdrowisk jest niewątpliwie park znajdujący się w Busku Zdrój na Wyżynie Miechowskiej w pięknych Górach Świętokrzyskich. Panuje tu suchy i ciepły klimat, a największym bogactwem tego miejsca są siarczano-słone wody mineralne. Leczy się tutaj choroby dermatologiczne, reumatyczne i stany pourazowe narządów ruchu. To także raj dla miłośników drzew, bowiem w parku można podziwiać aż 4,5 tysiąca niezwykle rzadkich odmian krzewów i drzew.

U podnóża góry Chełmiec, a dokładniej w Szczawno-Jedlina także można odnaleźć świetne uzdrowisko. Miejsce to otaczają piękne lasy, łąki, sady i pastwiska. Poza tym można tu spacerować także po parkach angielskich z pomnikowymi okazami krzewów i drzew. Uzdrowisko to znajduje się niedaleko Wałbrzycha w Sudetach Środkowych i leczy się tutaj choroby układu pokarmowego, moczowego, dróg oddechowych, cukrzycę, dolegliwości laryngologiczne i schorzenia narządów ruchu. To także idealne miejsce dla miłośników rowerów górskich, bo właśnie tutaj odbywa się wyścig Grand Prix MTB.

Znakomita baza sanatoryjna znajduje się również w Kołobrzegu. Już sama obecność morza działa relaksująco. Poza tym miasto to jest niezwykle piękne. Leczy się tutaj takie dolegliwości jak choroby układu krążenia, układu oddechowego, stany pourazowe oraz zaniżonej odporności. Organizuje się tutaj również turnusy odchudzające.

Warto również wybrać się Ustronia, tutejsze uzdrowiska bowiem i ich tradycje sięgają końca XVIII wieku. Obiekty sanatoryjne znajdują się na dobrze nasłonecznionych stokach Beskidu, co znacznie podnosi walory kurortu. Uzdrowiskowy Zakład Przyrodoleczniczy na przykład oferuje zabiegi z zakresu hydroterapii, balneoterapii, peloidoterapii, fizykoterapii czy kinezyterapii. Można tu także skorzystać z masażów leczniczych, krioterapii czy basenu solankowego.

To tylko niektóre z miejsc, które warto odwiedzić w czasie urlopu, by podreperować swoje zdrowie i poddać się relaksującemu działaniu poszczególnych zabiegów. Polska bowiem czaruje ilością niesamowitych stanowisk idealnie do tego przeznaczonych. Oprócz kuracji niewątpliwym ich atutem jest bogactwo przyrody, malownicze krajobrazy i interesująca historia.