dla-seniora1.jpg

Wakacje dofinansowane

Wyjazdy wakacyjne zwykle kojarzą się nam ze sporym wydatkiem, bo przecież koszty samolotu, luksusowego hotelu w ciepłych krajach, przewodników, rzeczy które trzeba zabrać ze sobą? Nie zawsze! Ostatnio bardzo popularne są wczasy dla ludzi po 55 roku życia są dofinansowywane, dzięki czemu można spędzić tydzień w hotelu o bardzo wysokim standardzie z pełnym wyżywieniem za stosunkowo nie duże pieniądze - jest to kolejny ukłon w kierunku emerytów, którzy dzięki temu mogą pozwolić sobie na wczasy w pięknych i ciepłych zakątkach świata.

Są właściwie dwie drogi dofinansowywania wczasów dla seniorów. Pierwszą i ostatnio bardzo popularną są dopłaty jakie stosują rządy krajów, w których wakacje mogą się odbywać. Dopłacając do wyjazdów osób starszych inwestują w promocję regionu czy nawet kraju i zwiększają ruch turystyczny. Dopłaty, które nie są dużym dla budżetu ciężarem sprawiają, że emeryci dużo chętniej wybierają się w takie regiony.

Druga metoda tańszego wyjazdu to wczasy organizowane w ramach projektów z Unii Europejskiej. Biura podróży, czy nawet zwykłe stowarzyszenia zgłaszają się do konkursów w ramach "aktywnego starzenia się" i starają się o granty na organizację i zmniejszenie kosztu takich wakacji. Tego typu wyjazdy bywają dużo tańsze, niż ich odpowiedniki na wolnym rynku i cieszą się rosnącą popularnością wśród europejskich seniorów.

Jest jeszcze jedna opcja, dla seniorów - taka która nie czerpie z zasobów państw czy środków unijnych. Często operatorzy organizują wyjazdy w trybie "Lowcost" starając się zaplanować cały wyjazd tak, by był najtańszy z możliwych...